Byrådsgruppen 2018-21

3. maj 2018

Søren Steen Andersen

Elektriker

Borgmester
Adresse: Degnegyden 13, 5690 Tommerup
E-mail: ssand@assens.dk
Telefon: 29 37 90 65

Karin Nedergaard Christiansen

Lærer

2. viceborgmester
Næstformand for Uddannelse, Børn og Familieudvalget
Adresse: Ebberupvej 93, 5631 Ebberup
E-mail: karch@assens.dk
Telefon: 40 96 83 74

Jens Jakobsen

Farvehandler

Medlem af Beskæftigelse, Erhverv og Kulturudvalget
Adresse: Østergaardsvej 71, 5683 Haarby
E-mail: jejak@assens.dk
Telefon: 66 12 33 37 og 29 31 99 40

Pia Offer Madsen

Selvstændig,
Marketing og produktudvikling

Næstformand for Beskæftigelse, Erhverv og Kulturudvalget
Gruppeformand
Adresse: Odensevej 34, 5620 Glamsbjerg  
E-mail: pioma@assens.dk
Telefon: 81 75 28 75

Tine Grau Poulsen

Dagplejer

Medlem af Social- og Sundhedsudvalget
Adresse: Parkvej 62, 5492 Vissenbjerg
E-mail: tigpo@assens.dk
Telefon: 53 35 14 90  

Lars Kristian Pedersen

Medlem af Økonomiudvalget
Medlem af Miljø, Teknik og Planudvalget
Adresse: Bjergevej 14, Fauerskov
              5560 Aarup
E-mail: lkped@assens.dk
Telefon:  20 80 23 89

Henrik Mott Frandsen

Projektchef

Medlem af Økonomiudvalget
Medlem af Uddannelse, Børn og Familieudvalget
Adresse: Blangstrupvej 49, Hunkebjerg 
              5610 Assens
E-mail: henrik.mott.frandsen@middelfart.dk
Telefon: 23 42 54 90  

Dan Gørtz

Selvstændig ejendomsmægler og valuar

Formand for Miljø, Teknik og Planudvalget
Adresse: Gl. Aarup 7, 5560 Aarup

E-mail: dango@assens.dk
Telefon: 21 70 95 42

Nikolaj Leed Henriksen

Studerende

Medlem af Uddannelse, Børn og Familieudvalget

Adresse: Bredgade 20, 1. tv., 5560 Aarup
E-mail: nilhe@assens.dk
Telefon:  40 47 32 13  

Rie Nielsen

Handelsskolelærer

Medlem af Social- og Sundhedsudvalget
Adresse: Korsgade 11, 5610 Assens
E-mail: rie@vestfyns.dk
Telefon: 29 11 92 66

Knud Søby

Selvstændig

Medlem af Økonomiudvalget
Medlem af Beskæftigelse, Erhverv og Kulturudvalget
Adresse: Liljevænget 24, 5610 Assens
E-mail: knsoe@assens.dk
Telefon: 64 77 18 18 og 40 43 93 36

Erik Klindt Andersen

Statskonsulent

Medlem af Social- og Sundhedsudvalget
Adresse: Brydegårdsvej 16, Brydegård
              5683 Haarby
E-mail: ekand@assens.dk
Telefon: 64 77 10 90

Ib Walther Jensen

Landmand

Medlem af Social- og Sundhedsudvalget
Adresse: Koppenbjergvej 16 Koppenbjerg
              5620 Glamsbjerg
E-mail: ibje@post3.tele.dk
Telefon: 21 64 51 72

Sarah Lundsberg


1. suppleant
Adresse:   Holtegårdsvej 6, Holte
                5620 Glamsbjerg
E-mail: sarah.lundsberg@gmail.com
Telefon: 51 90 80 13

Henrik Jørgensen

Faglærer og teamkoordinator

2. suppleant
Adresse:  Sydmarksvej 35, Verninge
                5690 Tommerup
E-mail: sydmarksvej@live.dk
Telefon: 20 71 83 83  

Steen-Ove teisner

Afdelingsleder

3. suppleant

Adresse: Th. Bangsvej 17,5620 Glamsbjerg
E-mail: sotteisner@gmail.com
Telefon: 23 74 24 66


Søren Edlefsen

Projektchef

4. suppleant
Adresse: Møllevej 1, 5610 Assens
E-mail: se@mail.dk
Telefon: 64 71 15 13 og 61 14 48 52

Jan Klausen

Salgschef

5. suppleant
Adresse: Kalkbrænderivej 18, 5610 Assens
E-mail: j.klausen@outlook.dk
Telefon:  21 15 90 40

Lars Tastum Madsen

Udviklingsingeniør

6. suppleant
Adresse: Neversvej 7, Verninge
               5690 Tommerup
E-mail: lars.tastum.madsen@gmail.com
Telefon: 26 25 15 13

Jeanette Stage Pedersen

Jurist

7. suppleant
Adresse: Mosevangen 7, 5683 Haarby
E-mail: jeanettestage@gmail.com
Telefon: 40 75 94 75  

Jørgen Nyberg Larsen

Sektorchef

8.suppleant
Adresse: Bøgevej 112, 5683 Haarby
E-mail: jnl@lf.dk
Telefon: 64 73 24 10 og 27 24 56 91

Søren Fisker Olesen

Tømrermester

9. suppleant

Adresse: Lundager 22, 5492 Vissenbjerg
E-mail: info@s-fisker.dk
Telefon: 20 12 46 61


Marianne Svane Therp

Lærer

10. suppleant
Adresse:   Lindhovedvej 21, Helnæs
                 5631 Ebberup
E-mail: mstherp@gmail.com
Telefon: 64 77 16 68 og 27 20 16 68

Torben Schadt-Poulsen

Købmand

11. suppleant

Adresse: Bystævnevej 3, 5610 Assens
E-mail: tp.munkebo@gmail.com
Telefon: 24 21 01 57


Henrik  Bonnerup-Kjær

Lokomotivfører

12. suppleant
Adresse:   Broløkkevænget 15, Ørsted
                 5620 Glamsbjerg
E-mail: bonnerupkjaer@gmail.com
Telefon: 24 26 89 93  

Janni Hoel

Social- og sundhedsassistent

13. suppleant

Adresse: Bogensevej 34, 5620 Glamsbjerg
E-mail: hoel-mathiasen@hotmail.com
Telefon: 24 42 28 43